«Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը «Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ միասնաբար՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով (տեսանյութ) «Մայր Հայաստան» կուսակցության համաժողովը (տեսանյութ) Հայաստանում կան աշխատավարձ ստացող աշխատող աղքատներ․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ այս գործողություններն անհիմն են ու անօրինական և կրում են ընդգծված քաղաքական բնույթ. Մայր Աթոռ Պատրաստ եմ անգամ բանտում նահատակվել, բայց չարի օրակարգը չեմ ընդունի․ Վեհափառ Պատերազմ Արցախում
Մեր կապը էս լեռան հետ անբացատրելի է, ուրիշ ու ուժեղ. Լևոն Քոչարյան «Հայրենիք» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը մարզերում Մերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները․ ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտե Մխիթարյանի դիրքորոշումն անփոփոխ է. միայն ակումբային ելույթներ Ալեն Սիմոնյանի աղմկահարույց հայտարարությունները անհապաղ իրավական գնահատական են պահանջում․ ընդդիմադիր պատգամավոր Ապրենք ազգի ու հայրենիքի նկատմամբ ամենայն նվիրումով Հրապարակվել է ԱԺ ընտրություններում ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների նախնական թիվը «Հ2»-ի ռեպորտաժը՝ «Մայր Հայաստան»-ի համաժողովի մասին CCAF-ը խիստ դատապարտում է Փաշինյանի արշավը Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Եպիսկոպոսները մեկնել են Ավստրիա. Վեհափառի բացակայության պատճառով՝ կլինի եպիսկոպոսական հավաք Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Արցախի հայաթափումից հետո ՀՀ կողմից սառեցվել են Արցախի անունով բացված բոլոր բանկային հաշիվները. տեղեկատվական շտաբ Հարսանիքից երեք ամիս անց՝ տղամարդը տեսանյութում նկատել է, որ իր կինը ձեռքը դրել է ուրիշ տղամարդու ուսին. ինչն էլ դարձել է վեճի պատճառ Կաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրելը եղել է ուղիղ Փաշինյանի ցուցումով. ՔԻՀԿ Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստան»-ի նպատակն իշխանափոխությունն է և հանրային լայն համախմբման միջոցով նոր, ազգային իշխանության ձևավորումը (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Սա այն հարցն է, որը չպետք է անարձագանք մնա իրավական տիրույթում Արշակ Սրբազանն առնչություն չունի տեսագրությունների բովանդակության հետ. միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը Մեզնից խլում են հայոց պատմությունը, մշակույթը, կրոնը․ Սամվել Հարոյան (տեսանյութ) Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Հայաստանը դրել են աշխարհաքաղաքական հակադրությունների զոհասեղանին, մեր երկիրը դարձրել են խոշորների բախման թատերաբեմ․ Դերենիկ Մալխասյան (տեսանյութ) Դռները բացե´ք, գարուն է գալիս. Գագիկ Սուրենյան Սուտն ու կեղծիքը դարձել են այս իշխանության այցեքարտերը․ Արեգնազ Մանուկյան (տեսանյութ) Եկել է քաղաքացու կողմից Նիկոլ Փաշինյանին իր կաբինետից դուրս վռնդելու ժամանակը. Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ միասնաբար՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով (տեսանյութ) Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջ Ո՛չ ոք Նիկոլ Փաշինյանին մանդատ չի տվել թաթախվելու կրոնական հարցերի մեջ . Նոր ուժ
Հարսանիքից երեք ամիս անց՝ տղամարդը տեսանյութում նկատել է, որ իր կինը ձեռքը դրել է ուրիշ տղամարդու ուսին. ինչն էլ դարձել է վեճի պատճառ
Փետրվարի 8-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
Ժամը 17։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին է դիմել մարզերից մեկի բնակիչ 51-ամյա Մայրանուշ Գ․-ն և հայտնել, որ փետրվարի 4-ին իր քրոջ որդին, Երևանի բնակիչ 34-ամյա Արման Կ․-ն դիտելով 3 ամիս առաջ մարզերից մեկում տեղի ունեցած հարսանիքի տեսաձայնագրությունը, նկատել է, որ Մայրանուշ Գ․-ի որդին՝ 36-ամյա Սոս Ֆ․-ն շնորհավորելու նպատակով մոտեցել է Արման Կ․-ին և վերջինիս կնոջը, որի ժամանակ Արման Կ․-ի կինը ձեռքը դրել է Սոս Ֆ․-ի ուսին, ինչն էլ բարկացրել է Արման Կ․-ին և վերջինս զանգահարել է և հանդիպում պահանջել Սոս Ֆ․-ից, իսկ փետրվարի 8-ին այցելել է վերջինիս աշխատանքի վայր, սակայն նա հրաժարվել է հանդիպել։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, Մայրանուշ Գ․-ն ոստիկաններին հայտնել է, որ Սոս Ֆ․-ն իր բարեկամներից տեղեկացել է, որ Արման Կ․-ն ասել է, որ պատրաստվում է իր առողջությանը վնաս հասցնել և հնչեցրել է սպառնալիքներ, ինչը Սոս Ֆ․-ն իրական է համարում։ Դեպքի փաստով ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժին։