Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն Պատերազմ Արցախում
Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են
Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը»
Քաղաքագետ Դերենիկ Մալխասյանը նկատում է. «Ադրբեջանի նախագահ Ալիևը, Մյունխենում անդրադառնալով Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու թեմային, կրկին պահանջել է, որ Հայաստանի սահմանադրությունից հանվի Անկախության հռչակագրի հիշատակումը, որպեսզի Փաշինյան Նիկոլի հետ թուղթ ստորագրի։
Այսինքն՝ այն պնդումը, որ Հայաստանում սահմանադրական փոփոխությունների նախաձեռնությունը պատկանում է Ալիևին, ևս մեկ անգամ հաստատում է Ալիևը։ Վերջինս պնդում է, որ այս հարցում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարության մեջ մեծ փոխըմբռնում կա, թե ինչ պետք է արվի ու ինչ հերթականությամբ։ Ալիևը հասկացնում է, որ ՔՊ-ականներին հրահանգ տվել է, թե ինչ ճանապարհային քարտեզով պետք է շարժվեն։
Պատահական չէ, որ Նիկոլը խոսում է 4-րդ հանրապետությունից, հենց դա էլ նրան հնարավորություն է տալու ապամոնտաժելու 3-րդ հանրապետությունը ու 4-րդ հանրապետության անվան տակ թուրքաՀայաստան կառուցելու։ Բայց քանի որ հունիսի 7-ին Փաշինյան Նիկոլն այլևս իշխանություն չի ունենալու, ուստի, ժողովրդական լեզվով ասած, երկուսի մուրազները մնալու են փորերը։
Ալիևը նաև թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի գովերգած «խաղաղության խաչմերուկը»՝ հասկացնելով, որ իր համար միջանցքի նշանակություն ունեցող TRIPP-ն է կարևոր, իսկ «խաղաղության խաչմերուկը» Փաշինյան Նիկոլը թող կառուցի մի ոտքով այն աշխարհում գտնվող Բայդենի վերադարձից հետո։ Այսինքն՝ երբեք։ Իսկ առանց Ադրբեջանի ներգրավվածության ու կոմունիկացիաների լիարժեք բացման Փաշինյան Նիկոլը սկի մի հատ բուդկա չի կարողանալու կառուցել, ուր մնաց տրանսպորտային խաչմերուկ։
Ալիևը, ըստ էության, հասկանցում է, որ որևէ ցանկություն չունի Հայաստանի շրջափակումը լիարժեք վերացնելու ու խորհուրդ է տալիս բավարարվել TRIPP-ով, որի օգտակար գործողության գործակիցը Հայաստանի համար, մեղմ ասած, խիստ անհասկանալի է։ Ստացվում է, որ հսկայական զիջումների ու կորուստների գնով Փաշինյան Նիկոլը ստացավ մի հատ փշալարերով շրջապատված միջանցք, այն էլ՝ ԱՄՆ-ի վերահսկողության ներքո։
ՔՊ-ի օգտին քվեարկելու մտադրություն ունեցողները պետք է ևս մեկ անգամ հիշեն, որ քվեարկելու են Հայաստանի 3-րդ հանրապետության ապամոնտաժման ու թրքաՀայաստան դարձնելու օգտին»։